Eğitimdeki Yeniliklerin Öncüsü; “Yenilikçi Eğitim”

Bu yazımda sizlere tanıtacağım site ; eğitimde yeniliklerin öncüsü olan, “Yenilikçi Eğitim” adıyla eğitim alanında yazılar ve örnek uygulamalar paylaşan yenilikciegitim.com adlı blog sayfası.  Sitenin sloganı “Eğitimde yenilikler, yeni teknolojiler “

Adından da anlaşılacağı gibi site eğitimde yenilikler üzerine yoğunlaşmış bir sitedir. Günümüz eğitim sistemi sürekli değişmektedir. Her yeni gün yeni bir haber, yeni bir uygulama eğitime katılmaktadır. Özellikle teknolojik gelişmelere bağlı olarak sınıf yönetiminde ve ders etkinliklerinde yeni teknolojiler, dijital uygulamaların ön plana çıktığı görülmektedir. İşte sitemiz bu yenilikleri araştırıp sizler adına takip eder.

Yenilikci Egitim1
Yenilikci Egitim1

Yenilikçi Eğitim sitesi bünyesinde, eğitim teknolojileri, mobil uygulamalar, eğitim dünyası, yazılar-haberler gibi birçok başlığı barındırmaktadır.

Eğitim teknolojileri kısmında, online öğretmen araçlarına, eğitim materyallerine, mobil uygulamalarına ulaşmak mümkündür. Eğitim dünyası bölümünde, birçok ders etkinliğine ve eğitimdeki yenilikleri anlatan videolara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sitemizde eğitimle ilgili seminerleri, konferansları takip edebilirsiniz. Yazılar bölümünden eğitime dair makaleler okuyabilirsiniz. Bunların yanı sıra https://twitter.com/yenilikciegitim adresini takip ederek,   “twitter”de paylaşılan yazı ve uygulamalardan haberdar olabilirsiniz.

Hangi haber doğrudur, hangi uygulama geçerlidir, hangi uygulama safsatadan ibarettir? Hepimizin aklında böyle sorular mevcuttur. Sitemiz bu soruları gidermek için mükemmel bir kaynaktır.

Paylaşılan uygulamaların birçoğu sınıf ortamında denendikten sonra sizlerle paylaşılmaktadır. Bu bağlamda paylaşılan uygulamaların geçerliliği ve güvenilirliği böylece kanıtlanmaktadır. Yenilikçi eğitim, sizin yerinize eğitimle ilgili bütün yenilikleri en güvenilir şekilde takip etmektedir.

Peki, bu siteyi niye kullanmalıyım?

Eğitim sürekli değişen, gelişen, yeniliklere açık bir kavramdır. Eğer sizde bu kavramın içindeyseniz yenilikleri takip etme zorunluluğuyla karşı karşıyasınızdır. Birçok uygulamanın yanı sıra sitemiz size yeniliklerin takipçisi olmanızı sağlar. “ Eğitimde de her gün yeni bir şeyler çıkıyor.” Cümlesini kuran bütün öğrencilerin ve öğretmenlerin bu siteyi ziyaret etmesini tavsiye ederim. Siteye Gitmek İçin Bağlantıya Tıklayabilirsiniz.. Site’ye gitmek için Tıklayın..

Bunuda Okuyabilirsin  Blog Sayfası İçin Subdomain mi? Subfolder mı?

Güzel yorumlarınızı bekliyorum.. Sağlıcakla kalın..

Eğitimdeki Yeniliklerin Öncüsü; “Yenilikçi Eğitim”” için bir yorum

  1. Eğitim sistemimiz böyle ilerlemesi gerek ezberci eğitim yerine yenilikçi eğitim olması gerek ki birşeyler üretelim desinler ki o satece türkiyede yapılıyor. Bunun için devletimizin destek vermesi gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir