VR World Sanal Gerçeklik Gözlüğü İncelemesi

Merhabalar arkadaşlar bugün size yaklaşık 1 hafta önce n11.com ‘dan sipariş ettiğim VR World gözlüğümü sizlere tanıtacağım.

VR World

Öncelikle söyleyeyim ürünü 89TL ‘ye (+kumanda) aldım.(kumandasız modeli 59TL). Pazartesi günü sipariş ettiğim gözlük perşembe günü elime ulaştı.

VR World ‘ü iPhone kullanıcıları, VR Box ‘ı ise Android kullanıcılarına öneririm çünkü VR World gözlüğümüzde magnet bulunmakta. Magnet ne işe yarar derseniz, örneğin bir ördek vurma oyunu var siz ördeğe magneti aşağı çekerek ateş ediyorsunuz yani ekrana tıklamak gibi bir etkisi bulunuyor.

Kumanda da sadece telefonda ses açma-kapama telefonun orta(menü) tuşuna basılıyor. Ve araştırmama göre bu değiştirilmiyor. Fakat bazı kumandalarda(VR Shinecon ve VR Box ‘ın kumandaları) sanırım tüm kontroller yapılıyor fakat söylediğim gibi bu konuda tam bilgim yok zaten başlıktaki gibi burda sadece VR World ‘ü anlatıyorum. Benim aldığım kumanda;

VR World Kumanda

Gözlüğün üst kısmında gördüğümüz 2 tane kare(sağ ve solda) ileri sürünce lensler ilerler, geri sürünce lensler geriler, sağ tarafa çevirince lensler sağ tarafa gider ve sol tarafa çevirince lensler sol tarafa gider. Bu işlemi 2 gözünüze de farklı bir şekilde kendinize uyacak bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

3

Aşağıdaki resimde gördüğünüz bantları da kendi kafanıza göre ayarlayabilirsiniz. Kafanıza göre derken fiziksel kafanız 😀 zihniniz değil 🙂 yanlış anlaşılma olmasın.

4

Aşağıdaki Resimde görmüş olduğunuz gibi burnunuz için de bir boşluk var bu sayede burnunuz hiçbir yere deymeden rahat bir şekilde gözlüğünüzü kullanabilirsiniz.

Benim hiç gözümü ağrıtmadı fakat hani insanların gözünde bir merak olur ya merak eden ailem akrabalarımdan bazıları gözünün ağrıdığını söyledi bunada dikkat etmek gerekli.

Ekrana telefonda bakarken çok net gözüküyor fakat gözlüğe taktığımızda gözlükten biraz görüntü kalitesinin düştüğünün farkına varmamak elde değil.

Bunuda Okuyabilirsin  Sanal Gerçek Gözlüğü İle Bilgisayar Oyunlarını Oynamak

Anlatmayı unuttuğum veya aklınızda takılan soruları yorum kısmından bana yazabilirsiniz müsait olduğum zaman yanıtlayacağım.

 

Bilgisayarınızdaki oyunları Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile nasıl oynayacağınızı şu yazımda anlatmıştım okumak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir