Site Tanıtım Yazısı Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere son günlerde web sitemizi daha iyi yerlere getirmek amacıyla, bayağı popüler bir yöntem olan “site tanıtım yazısı” hakkında bilgi verip, püf noktalarını anlatacağım.

wewq

Öncelikle tanıtım yazısı yazarken yazım kuralından tutup ta hangi yaşlara hitap edileceğine kadar dikkat edilmelidir. O yüzden önem vermekten kaçınmamalıyız.

Bundan bir önceki yazımda “Blogunuza Reklam Alabileceğiniz Siteler“i konuya almıştım onu da okuyabilirsiniz. Özgün ve güzel tanıtım yazısı hazırlarken yapmanız gereken, bir kompozisyon yazarmış gibi giriş, gelişme ve sonuç şeklinde olmalıdır. Tanıtım yazısı hazırlarken kendinize sıkça soru sormalısınız sanki okuyucular size sorarmış gibi. Fakat bu soruları yazımıza yazmayacağız. İşinizi daha kolaylaştırmak için sizlere 4 tane soru hazırladım bunları kendinize sorun ve cevabını yazınıza yazın.

 

Bu işe ne zaman ve nasıl başladım?

Bu işe neden başladım?

Neler yapıyorum ve hedefimde neler var?

Diğer sitelerden farklı ne yapıyorum? ve insanlar bende ne var ki sitemi ziyaret etmeliler?

 

Bu yukarıdaki soruları kendinize sorduğunuz ve cevapladığınız zaman elinizde yaklaşık 3 paragraf yazı olacaktır. Size önerim yazmayı uzun tutun. Açıkçası her paragraf için 80 ila 100 kelime yazmaya gayret edin.

Tanıtım yazısı içinde vereceğiniz linkler çok fazla olmamalı. Örneğin yazınızda projelerinizden bahsettiniz oraya link vermek en iyisidir fakat her bahsettiğiniz şeylerden de link vermeyin o kadar şeye gerek yok 🙂

Ayrıca tanıtım yazınızı bir görsel ile daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

Site tanıtımınızı hazırlarken hangi dilde yazıyorsanız o dilin imla kurallarına mutlaka dikkat etmelisiniz. Ve aynı zamanda yazınızda hakaret edici, pornografi ve şiddet barındıran içerik vs. kelimeler kullanmamalısınız.

 

Son cümlelerim olarak ta, eğer amacınız sitenize daha fazla ziyaretçi getirmekse mutlaka tanıtım yazınıza önem verin. Çünkü bu web sektöründe milyonlarca web sitesi bulunuyor ve siz o sitelerden üstte olmak istiyorsunuz. Öyleyse o sitelerden çok farklı şeyler sunmalısınız.

Bunuda Okuyabilirsin  Aramamotoru.com Etkinliği 13 Mayıs'ta!

 

Umarım sizlere faydalı olmuştur.

Anlattıklarımdan anlamadığınız, kafanıza takılan ve merak ettiğiniz bir şey olursa aşağıdaki yorum kısmından bana yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir