Bir Türk İnternet Dizisi: Sıfır Bir “Bir Zamanlar Adana’da”

Merhabalar.. Bugün sizlere internet üzerinden izlediğim bir diziyi tanıtacağım. Dizimizin adı “Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da”. Şuanda sadece kendi Youtube kanalları üzerinden yayın yapılıyor.

Dizi Hakkında

Dizi, uçurtmaların elektrik tellerine takıldığı, sokak lambalarının patlak olduğu, birbirine bağlanan dar sokakları olan yoksul mahalleler ve Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde yaşayan Savaş, Cio ve Özgür’ün liderlik ettiği ufak bir sokak çetesinin hikayeleri anlatılıyor.

Dizide hırsızlık veya cinayetin normal, uyuşturucu ve kadın ticaretinin delikanlılığa aykırı sayılmasıysa tek başına senaristin yazdığı bir detay değil, Adana gettolarında kısmen geçerliliği olan fiili durumlardan birisidir. Birinci sezon, Adana’nın tanınan zengin ve mafyatik ailelerinden birisiyle girilen çatışmaların kazanılmasıyla biterken, çetenin önemli isimlerinden yara alanlar da olur.

İlk bölüm 1 Haziran 2016 tarihinde, kendilerine Türkiye’nin en iddialı, en gerçek, en sert internet dizisi diyerek yayınlandı ve ilk sezon sadece 5 bölüm sürdü.

2. Sezonun ilk bölümünü 1 Aralık 2016 tarihinde yayınladılar.

Ben Sıfır Bir dizisini daha yeni bulmama rağmen ilk bölümde hayran kaldım. Dizinin içeriğinde şiddet ve küfür olması belki sizin tarafınızca kötü algılanabilir ama gülmek ve biraz macera tatmak için bu diziyi öneririm.

Dizi kanalına gitmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Youtube Kanalı

Bunuda Okuyabilirsin  Facebook'ta "Mutlu Yıllar" Çılgınlığı!

Bir Türk İnternet Dizisi: Sıfır Bir “Bir Zamanlar Adana’da”” için 11 yorum

  1. Diziyi izliyorum. Açıkcası dizide biraz amatörlük, hatalar, eksiklikler var fakat kişiler rollerini o kadar güzel ve samimi yapıyorlar ki kendini çok güzel izlettiriyor.

  2. İzlemedim fakat Youtube’da takılırken birçok sefer denk geldim. Belki bir ara izlemeyi denerim..

  3. YouTube’da bedava yayınlaması ve çekimleri süper olmasına yeri geldiğinde bazı konuk oyuncuların başarsızlığını unutursak oradaki hissiyatı vermek istediği mesajı alıyorsun, yani Adana’da neler yaşandığı gibi sadece Adana değil diğer yerlerde dahil mesaj verici…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir